Reserviläisjärjestöön liittyminen onnistuu helposti nettilomakkeen täyttämällä:

Piirikokouksen valitsema piirin puheenjohtajisto 2021

Puheenjohtaja: majuri (res) Matti Riikonen, Helsingin Sissikerho

1. varapuheenjohtaja: majuri (res) Jukka Rusila, Pioneeriosasto

2. varapuheenjohtaja: yliluutnantti (res) Axi Holmström, Helsingfors Svenska Reservofficersklubb

 

Piirikokouksen valitsema vuoden 2021 piirihallitus

vänrikki (res) Tuomas Hauvala Helsingin Reserviupseerien Jääkärikerho

kapteeni (res) Janne Hänninen Kenttätykistökerho

kapteeni (res) Jukka-Pekka Kantokoski, Itä-Helsingin Reserviupseerit

luutnantti (res) Eero Kujala, Pohjois-Helsingin Reserviupseerit

aliluutnantti (res) Lasse Mäki, Helsingin Reservimeriupseerit

vänrikki (res) Sampsa Pietilä, Töölön Reserviupseerit

vänrikki (res) Pekka Suominen Kanta-Helsingin Reserviupseerit

yliluutnantti (res) Erkka Suopanki, Helsingin Reserviupseerien Viestiosasto

HELSINGIN RESERVIUPSEERIPIIRIN EDUSTUKSET 2021

RUL puheenjohtaja
Aaro Mäkelä

RUL hallitus
Matti Riikonen

RUL liittovaltuusto
Jyri Vilamo (VPJ), Pekka Suominen (vara)
Timo Niiranen, Sampo Saarenpää (vara)
Toni Selin, Toivo Haimi (vara)
Jukka Rusila, Tuomas Hauvala (vara)
Axi Holmström, Saku Väliahde (vara)

Katajanokan upseerikerho
Matti Riikonen
Jukka Rusila (vara)
Tomi Alajoki
Axi Holmström (vara)

Veteraanikeräys / veteraaniperinnetoimikunta
Ahti Pohjonen
Tomi Alajoki (vara)

SAL liittohallitus (RUL edustajat)
Timo Niiranen
Tomi Alajoki (vara)

HRS toimitusneuvosto
Matti Riikonen (PJ)
Jukka Rusila
Tomi Alajoki (siht)

Uudenmaan ampumaharrastuksen alueneuvottelukunta
Timo Niiranen
Tomi Alajoki (vara)

MPK hallitus
Timo Niiranen

HELSINGIN RESERVIUPSEERIPIIRIN TOIMIKUNNAT 2021

Työvaliokunta
Matti Riikonen (PJ)
Jukka Rusila
Axi Holmström
Tomi Alajoki (siht)

Piirien yhteistoimikunta PYT, HRUP
Matti Riikonen (PJ)
Jukka Rusila
Axi Holmström
Tomi Alajoki (siht)

Nuorten toimikunta
Tuomas Hauvala (PJ)
Axi Holmström
Miika Koistinen
Tuomas Huokuna
Lasse Mäki
Mikko Haikonen
Ialina Buckbee
Sampsa Pietilä
Emmi Aivola
Riikka Veijalainen
Ellen Ekblom
Jani Piippo
Jukka Kuusala
Valtteri Viitikko
Juho Anttila

Ampumatoimikunta
HRUP:
Pekka Suominen (PJ)
Timo Niiranen
Jarkko Pakkanen
Axi Holmström
Eero Kujala
Mikko Leskinen
Sampo Remes
Tuomas Huokuna

HELRESP:
Jarkko Vihavainen
Kosti Kallunki
Junnu Liesimaa
Teemu Potkonen
Mika Tervahauta
Panu Tamminen

Kenttäkelpoisuustoimikunta
HRUP:
Jukka-Pekka Kantokoski (VPJ)
Jukka Rusila
Jarkko Paananen
Pekka Sillanpää
Ialina Buckbee

HELRESP:
Eerik Tuovinen (PJ)
Juha Matikainen

Majatoimikunta
Jukka Rusila (PJ)
Pekka Rintala
Tommi Laakkonen
Antero Jauhiainen
Miika Koistinen
Henry Korhonen

Palkitsemis- ja perinnetoimikunta
Kari Vilamo (PJ)
Saku Väliahde
Yrjö-Pekka Rautalahti
Esa Rahkonen
Seppo Simola
Tomi Alajoki (siht)

Viestintätoimikunta
Toivo Haimi (PJ)
Lasse Mäki (VPJ)
Tuomas Hauvala
Matti Riikonen
Jack Tarvajärvi
Sampsa Pietilä
Erkka Suopanki
Juuso Heikkinen
Tomi Alajoki (siht)

Koulutustoimikunta
Axi Holmström (PJ)
Janne Hänninen (VPJ)
Matti Riikonen
Jarkko Paananen
Tuomas Hauvala
Sampsa Pietilä
Tuomas Hölsä
Janne Romppainen

Järjestötoimikunta
Jukka Rusila (PJ)
Seppo Kulmala
Risto Piekka
Keijo Talja
Jorma Nisula
Lasse Mäki
Jussi Kangaspunta
Erkka Suopanki

Varautumisyhteys
Erkka Suopanki